Prohlašuji, že jsem se seznámil se zásadami zpracování osobních údajů.
Nemáte účet?
menu
Registrujte se a získejte získejte výhody!

Zázrak jménem Arganový olej

5. 2. 2015

Arganový olej se v kosmetice začal používat teprve nedávno, ačkoliv účinky oleje samotného jsou známy již po tisíciletí. Důvodem malé rozšířenosti je, že se dá vyrobit pouze v jedné jediné oblasti a jeho výroba je zároveň velmi náročná a samotný produkt je velmi drahý.

Arganový olej obsahuje vysoký podíl esenciálních mastných kyselin důležitých pro udržení zdravé pokožky a vlasů. Obsažený vitamin E patří mezi důležité antioxidanty, polyfenoly přináší desinfekční a protistárnoucí účinky. Kyselina felurová chrání před UV zářením. Lidské tělo celkově arganový olej velmi dobře snáší a přijímá.

Arganový olej se získává z plodů argánie trnité, jedná se o 8-10 metrů vysoký strom, který roste až 200 let. Takový strom naleznete pouze v jihozápadní části Maroka. Strom plodí malé žluté bobule, které se podobají olivám. Nejcennější na celém plodu jsou pecky, ze kterých se právě lisuje arganový olej.

Arganový olej

  1. Chrání a vyživuje pokožku – díky vysokému podílu vitaminu E se arganový olej využívá do mnoha krémů. Na pleti vytváří ochrannou bariéru proti škodlivým látkám z ovduší a v hloubce poté vyživuje a hydratuje samotnou pokožku. Zamezuje jejímu předčasnému stárnutí, vyhlazuje drobné vrásky, léčí akné a ekzémy.

  2. Zvyšuje lesk vlasů a zabraňuje jejich třepení – Arganový olej posiluje a přirozeně hydratuje i velmi poškozené vlasy, proto se v současné době stal téměř samozřejmou ingrediencí mnoha přípravků na vlasy. Navíc arganový olej vlasové vlákno uhlazuje, čímž zvyšuje lesk. Díky pravidelnému používání produktů s arganovým olejem budou Vaše konečky zacelené a ozdravené, čímž dosáhnete také chtěné délky vlasů.

Agraový olej:

Pokožka:

Vlasy:


Zaujal Vás článek? Sdílejte ho se svými přáteli.

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde .